O nás

Náš tým

Já Kalman jsem REBEL. Rád porušuji nesmyslná pravidla a přináším netradiční řešení. Rozjíždím naše projekty, ale nerad je dotahuji do konce. Vidím celek a ignoruji detaily. Lena je ALARM. Všímá si detailů, má ráda řád a strukturu. Projekty nerozjíždí, ale dotahuje. Organizuje naše kurzy a na našich pracovních schůzkách vaří výborné švestkové knedlíky. 

Kalman Horvát

Kalman Horvát

Původním povoláním jsem muzikant a učitel hudby. Myslel jsem si, že hudba je mi souzena na celý život. Možná tušíte, že jsem jako muzikant žil velmi divoce. Byl jsem prostě „mladý a neklidný“. Současně jsem však meditoval, hodné četl a navštěvoval seberozvojové kurzy v Čechách i v zahraničí.

Po vysoké škole (kde jsem vystudoval etnologii a antropologii) jsem ucítil nutkavou potřebu podnikat. Měl jsem totiž silné podezření, že má duchovní cesta je spíš únikem od hmoty a reality.

Jak ale začít?...

V té době pro mě slova jako marketing, podnikání, peníze či business plán byla ta nejhorší „sprostá“ slova, která jsem znal.

Můžu říct, že jsem měl jako podnikatel-business kouč fantastický rozjezd. Plno zakázek a klientů. Ve firmách jsem potkával ženy, které byly vynikající ve své práci, ale byly nešťastné, unavené nebo se naopak pod tlakem firemní kultury chovaly jako tvrdý muž-manažer.

Tyto ženy byly často fyzicky nemocné, měly problémy s partnery i dětmi. Vůbec mi to nedávalo smysl. Cítil jsem, že musí existovat i nějaká jiná cesta pro citlivé a empatické bytosti. A tuto cestu úspěšného a laskavého podnikání mi otevřel buddhismus.

Rozhodl jsem se, že podpořím ženy v tom, aby úspěšně podnikaly a přitom neopustily své ženství. V sekci „Spolupracuji“ nahlédnete, jakou spolupráci jsem s ženami dosud navázal.

„Ženu na Zemi“ jsem stvořil pro ženy a tak trochu  i pro muže.

Jako muž chci potkávat ženy-podnikatelky, které jsou placené za svou jedinečnost, nikoliv za tvrdý výkon.

Přeji si, aby se muži a ženy v podnikání doplňovali, nikoliv kopírovali.

Laskavé empatické podnikání je přirozený a živý model, který po tisíciletí úspěšně funguje. V přírodě každý živočišný druh má nějakou jedinečnou výhodu. Takovou výhodu oproti nám, mužům, máte i vy, ŽENY.

Lena Achmeer

Lena Achmeer

Můj příběh začal studiem historie a religionistiky – chtěla jsem pochopit člověka, jeho kořeny a to, co ho přesahuje. Co jsem si však na konci studia uvědomila bylo, že pokud nechci zůstat u zajímavých informací a teorií, musím jít do těla!  Do těla, které žije tady a teď a  . . .

Vzala jsem to přes čtyřletý výcvik jógy pro ženy – Mohendžodaro. Metoda 3x3 cvičení Renaty Sahani s pánevním dnem mne nadchla natolik,

 že jsem během čtyř let 2014/18 provedla kurzem Tajemství ženského pánevního dna na 1200 žen a aromaterapeutickými přibližně 200. S tělem se seznamuji i přes jin a naam jógu a sm systém.  Přesah mi dává i šamanský výcvik u Johna Hawkena a další kurzy. Třeba první výcvik z biosyntetického koučinku mám z roku 2001/2, na jaře 2014 přibyl základní i rozšiřující výcvik  práce s metodou Životních map a další pokračují.

Setkávám se se ženami jako lektorka i organizátorka kurzů. Úloha, postavení i role ženy mě fascinují.. Matky, dcery, ženy, milenky, manželky i babičky a leckdy jako já, samoživitelky svých dětí .  ..

Často mne napadá otázka, jak jim pomoci oživit, zkrášlit jejich životy? Jak zjednodušit či ulehčit jejich cesty?  

Bavilo mne na škole zkoumat ženská mystéria a archetypální role ženy, inspirují mne ženy domorodé, ale mé vlastní uzemnění přišlo spolu s Kalmanem. 

Výsledek naší spolupráce nejsou jen počty žen/mužů na kurzu, ale také to, že místo červených čísel se mi daří budovat finanční rezervu.  Že místo občasných rozepří s dcerou přichází pochopení, že naše talenty jsou v přístupu k penězům jiné. Vnímám se usazenější v každodennosti. 
Můj život se mi líbí.  Vítám Kalmanovy podněty během naší spolupráce a jsem za ně vděčná. 

A takto vnímám i projekt Žena na Zemi. Jsem nadšená, že je i mou součástí. A k podobné zkušenosti zvu i vás.